آجر دکوراتیو در نقش های گوناگون

آجر دکوراتیو در نقش های گوناگون

همانطور که قبلا صحبت کردیم “آجر نما به ساختمان هویت می بخشد“. یعنی علاوه بر مزیت ها و فوایدی که به کار گرفتن آن دارد، جلوه و احساس خاص خود را به ساختمان منتقل می کند به همین دلیل از این مصالح ساختمانی در محیط ها و فضای داخلی ساختمان نیز به عنوان آجر دکوراتیو بهره مند می شوند. و به ترتیبی که در نوشته “استفاده از آجر نسوز به عنوان آجر دکوراتیو” بیان کردیم، معمولا برای آجر نما و دکوراتیو به علت بهره مندی از کارآیی های خاص، از آجر نسوز استفاده می شود.

آجر نسوز در ترکیب خود دارای خاک نسوز و خاک چینی می باشد که دارای ترکیبی متراکم و نسوز می باشند و باعث ظرافت و بافت های زیبا بر روی آجر می باشد. برای آشنایی با نمونه های آجر دکوراتیو توصیه می کنیم حتما سری به صفحه آجر بیلدبرد بزنید و با این محصول بیشتر مالوف شوید. از جمله مزیت های آجر دکوراتیو که در حین اجرا کمک کننده است این است که به خوبی به ملات متصل می شوند و در برابر نفوذ آب مقاومند و همچنین دارای استحکام و مقاومت بالا هستند.

طراحی داخلی زیبا با آجر دکوراتیو

توصیه کارشناسان بیلدبرد به هنگام نصب و اجرای آجر دکوراتیو و آجر نما این است که به دلیل ظرافت بیشتر این آجرها نسبت به آجرهای معمولی و همچنین جلوه ای که قرار است به خانه شما ببخشند، بهتر است از نکنسین ها و مجریانی مجرب و با مهارت استفاده کنید که سطح نهایی کار از لحاظ یکپارچگی، رمگ و بندکشی موزون و هماهنگ و زیبا باشد.

آجر دکوراتیو در طرح و رنگ و همچنین اندازه های مختلف تولید می شود و شما با توجه به طراحی دکوراسیون و سلیقه خود می توانید آجر مورد نظر خود را انتخاب کنبد. برخی طراحان و معماران در اجرای آجر دکوراتیو از ترکیب آن ها در چند رنگ و همچنین گاهی در سایزهای مختلف استفاده می کنند تا بدین طریق بتوانند طرح و نقشی متفاوت و ویژه به خانه شما ببخشند.

آجر دکوراتیو که در نمای بیرونی ساختمان به کار می رود علاوه بر چهره زیبا و قابل قبول و اجرای مطلوب، باید بتواند در برابر عوامل گوناگون جوی نیز پایدار و مقاوم باشد. که این عوامل شامل بارش باران، نور خورشید، طوفان، گرما و سرما و غیره می باشد. که آجر نما نباید رنگ خود را از دست دهد و یا اینکه دچار فرسایش و خوردگی شود. و همچنین آجر دکوراتیو باید بتواند از ساختمان نیز در برابر این عوامل جوی مقاومت کند.

آجر دکوراتیو در طراح و رنگ های مختلف

اضافه بر ماندگاری و طول عمر و همچنین مقاومت در برابر عوامل آب و هوایی، آجر دکوراتیو باید مقاومت حرارتی نیز داشته باشد و همچنین در برابر فشارهای وارده قوام داشته و انعطاف پذیر باشد. در صورتی که از آجر نسوز با کیفیت مطلوب به ازای آجر دکوراتیو در ساختمان محل زندگی یا محیط کار خود استفاده کنید، می توانید امید داشته باشید که برای سال های مدید، آجر دکوراتیو شما مانند روز اول خواهد بود.

فاکتورهایی که هنگام تولید آجر دکوراتیو باید مورد بررسی قرار گیرند این است که دارای ثبات رنگ باشند و همچنین مقاوم در برابر رطوبت و نفوذ آب باشند و به این ترتیب دچار جلبک، شوره و قارچ زدگی نشوند و بتوانند ساختمان شما را همواره در حالتی پایدار و مناسب نگه دارند. آجر دکوراتیو معمولا به نگهداری خاصی نیاز ندارد ولی اگر به هر دلیلی دیوار آجری شما به مشکلات گفته شده دچار شد، برای برطرف کردن آن راهکارهایی وجود دارد که به این منظور می توانید با متخصصان و کارشناسان ما در بیلدبرد تماس حاصل نمایید.

اشتراك و دنبالك

ترک بک و لینک بک برای این مقاله وجود ندارد

دیدگاه بدهید