آشنایی با دیوارپوش سه بعدی چرمی

آشنایی با دیوارپوش سه بعدی چرمی

دیوارپوش سه بعدی یکی از المان های طراحی دکوراسیون داخلی است. همانطور که مستحضر هستید امروزه طراحی دکوراسیون داخلی به امری ویژه و مورد توجه تبدیل شده و به طوریکه اهمیت بسیار زیادی را به خود جلب کرده و توانسته تبدیل به یک علم و رشته فنی شود. اما این تغییر و تحول به علت دگرگون شدن نگاه انسان ها نسبت به فاکتورهای زیبایی شناختی است که تلاش می شود این المان ها در همه جا وجود داشته باشد و قواعد زیبایی شناختی در مکان ها و موقعیت های مختلف به کار بسته شود. چرا که انسان ها دریافتند با تغییراتی کوچک در وضع و شکل محل زندگی یا محل کار خود می توانند احساسی از زیبایی، آرامش و کارآمدی را به افراد ساکن در محل منتقل کنند.

دیوارپوش سه بعدی زیباست ولی علاوه بر فاکتور زیبایی و خوش منظر بودن، در ساختمان ها فاکتورهای دیگری که به مقاومت، دوام ، استحکام و صرفه جویی در انرژی مصرفی ساختمان نیز کمک کند، مد نظر سازندگان، طراحان و معماران ساختمان قرار گرفته است. بنابراین انسان ها به سمت استفاده از ابزار و مصالح گوناگون جهت تزئین، زیباسازی و بهبود ساختمان خود چه در طراحی بیرونی و چه در طراحی فضای داخلی پیش رفتند. اما چنانچه در مقاله “توضیحاتی پیرامون دیوارپوش سه بعدی” هم بدان اشاره کردیم یکی از عناصر مهم در هر ساختمانی دیوارها هستند و طراحان و معماران ساختمان به اینکه دیوارها چه نقشی را در دکوراسیون و زیبایی خانه ایفا می کنند اهمیت بسیاری می دهند.

طرحی نو در دیوارپوش سه بعدی

دیوارپوش سه بعدی تنها دیوارپوش انحصاری ساختمان ها نیست و برای پوشش دیوارها از مصالح ساختمانی گوناگونی بهره می برند که یکی از معمول ترین و رایج ترین آن ها گچکاری و رنگ زدن دیوار است. علاوه بر آن برخی برای تزئین دیوار خود به کاغذهای دیواری با طرح ها و رنگ های متفاوت متوسل می شوند. یکی دیگر از دیوارپوش ها که قابل ذکر می باشد و اخیرا مورد توجه قرار گرفته بتن اکسپوز است که برای اطلاع بیشتر می توانید مقاله “دیوارپوش های بتن اکسپوز؛ طرحی ایده آل و الهام انگیز!” را در این رابطه مطالعه نمایید.

در ادامه برشمردن دیوارپوش ها می توان به آجر نما یا آجر دکوراتیو اشاره کرد که اخیرا طرفداران زیادی در بین طراحان دکوراسیون داخلی را به خود جذب کرده است که برای آشنایی بیشتر با این نوع دیوارپوش، پیشنهاد می کنیم مقاله “آجر دکوراتیو در فضای داخلی ساختمان” را بخوانید. اما در بین تمام دیوارپوش ها، دیوارپوش سه بعدی توانسته جایگاهی ویژه و ممتاز را به خود اختصاص دهد که علت آن را می توانید در نوشته “دیوارپوش سه بعدی در قیاس با سایر دیوارپوش ها” جستجو کنید.

دیوارپوش سه بعدی نه تنها باعث خیال انگیز شدن، چشم نوازی خیره کننده و خاص شدن فضای داخلی ساختمان شما می شود بلکه به محیط خانه و دیوارهای شما بعدی دیگر اضافه می کند و به خوبی تناسبی مثال زدنی با سایر عناصر دکوراسیون داخلی شما برقرار کند و جلوه ای ویژه به دکوراسیون خانه شما می بخشد. در این زمینه در نوشته “بعدی دیگر به دیوار های خود بیافزایید” بیشتر سخن گفتیم.

اما دیوارپوش سه بعدی نیز از مواد و جنس های گوناگون و متنوع تولید می شود که هر کدام از آن مشخصه ها و اثرات خاص خود را در دکوراسیون داخلی به دنبال دارد. از جمله مواد سازنده دیوارپوش سه بعدی می توان به GFRC، پلاستیک معمولی و پلاستیک ، ورقه ‌های چوب و MDF، پلاستر آلفا، GRG (گچ با الیاف)، فلز (آلومینیوم)، پلکسی گلاس و چرم اشاره کرد. که برای آشنایی با انواع دیوارپوش سه بعدی بیلدبرد می توانید صفحه دیوارپوش سه بعدی بیلدبرد را مشاهده کنید. پنل سه بعدی دارای ظرفیت ها و ویژگی ها مختلف و مفیدی است که پیشتر در نوشته “قابلیت های گوناگون دیوارپوش سه بعدی” راجع به آن صحبت کردیم. اکنون می خواهیم به چند ویژگی و کیفیت پنل سه بعدی چرمی اشاره کنیم.

یکی از خوبی های دیوارپوش سه بعدی چرمی این است که در طرح و رنگ های بسیار متنوع قابل تولید است به طوری که به خوبی می تواند با هر دکوراسیون و مبلمانی هماهنگ و همساز گردد. از جمله مزایای دیگر دیوارپوش سه بعدی چرمی اجرای ساده آن است. البته در مقاله “چگونه دیوارپوش سه بعدی را نصب کنیم” گفتیم که به طور کلی نصب دیوارپوش سه بعدی نسبت به سایر دیوارپوش ها راحت تر است. اما در میان انواع پنل های سه بعدی، نصب پنل سه بعدی چرمی سهولت بیشتری دارد و اصلا نیازی به زیرسازی ندارد و تنها نکته ای که رعایت آن الزامی است پاک و تمیز بودن دیوار زیرینی است که می خواهیم دیوارپوش سه بعدی چرمی را روی آن نصب کنیم.

به دلیل حفره هایی که داخل فوم دیوارپوش سه بعدی چرمی وجود دارد، این دیوارپوش صدا را به خود جذب کرده و عایق صوتی می باشد. علاوه بر این فایده، شما می توانید به راحتی سطح پنل سه بعدی را از هرگونه لکه و کثیفی و با استفاده از مواد شوینده تمیز کنید بدون اینکه نگران خرابی دیوارپوش سه بعدی خانه خود باشید. به علاوه پنل سه بعدی چرمی در برابر نفوذ رطوبت مقاوم است لذا در استفاده از این نوع دیوارپوش سه بعدی در محل های مرطوب نیز نگرانی وجود ندارد.

دیوارپوش سه بعدی بیلدبرد

دیوارپوش سه بعدی بر خلاف برخی دیوارپوش ها در هنگام احتراق و آتش سوزی در برابر آن مقاومت نشان داده و به کندی می سوزند. از دیگر مزیت های ایمنی پنل سه بعدی چرمی این است که به دلیل سبکی در صورت سقوط و برخورد با اشیا و افراد، آسیب زننده نیست. به علاوه این سبکی و نصب راحت موجب می شود که اگر شما به فکر تغییر دکوراسیون داخلی خود و جابجایی پنل سه بعدی بیافتید بتوانید به راحتی آن را از دیوار جدا کرده و در محل جدید نصب کنید.

اما در آخر ذکر امتیازات دیوارپوش سه بعدی چرمی قابل ذکر است که به دلیل کیفیت انعطاف پذیر این نوع دیوارپوش سه بعدی می توان در مکان های سخت مانند نقاطی که دارای شیب یا قوس است از این دیوارپوش سه بعدی برای پوشش آن استفاده کرد و حالت ارتجاعی این دیوارپوش سه بعدی یبب می شود که با خم شدن یا وارد آمدن فشار یا ضربه، کیفیت ابتدایی خود را حفظ کرده و از دست ندهد. در صورتیکه نیاز به مشورت در زمینه انتخاب دیوارپوش سه بعدی جهت دکوراسیون فضای ساختمان خود دارید می توانید با مشاوران و کارشناسان بیلدبرد تماس بگیرید.

اشتراك و دنبالك

ترک بک و لینک بک برای این مقاله وجود ندارد

دیدگاه بدهید

9 − یک =