استفاده از آجر نما برای زیباسازی چهره ساختمان

استفاده از آجر نما برای زیباسازی چهره ساختمان

چنانچه پیش از این در مقاله “آجر دکوراتیو؛ انتخابی بی نظیر!” گفتیم، امروزه استفاده از آجرها در طراحی ساختمان ها صرفا در ساخت دیوارها محل استفاده نیست بلکه آجر نما به یکی از دیوارپوش های عمده مبدل شده اند که هم در طراحی دکوراسیون داخلی به کار گرفته می شوند (“استفاده از آجر نما در طراحی داخلی“) و هم در نمای بیرونی ساختمان.

با استفاده از آجر در نمای ساختمان خود علاوه بر دستیبابی به تاثیر شگفت آور طراحی، می توانید از خواص برجسته این مصالح ساختمانی که در نوشته “ویژگی های آجر دکوراتیو” نیز بدان اشاره کردیم بهره مند شوید.

به منظور طراحی دیوار خارجی ساختمان خود انتخاب های بسیاری دارید که استفاده از آجر نما یکی از برجسته ترین این گزینه ها می باشد.

آجر نمای بیرونی

امروزه شما می توانید در هر جایی با ساختمان هایی مواجه شوید که نمای آن ها با آجر نما پوشش داده شده است. همچنین در صورت بررسی بیشتر متوجه می شویم که در ساختمان های تاریخی نیز بهره گیری از آجر همچون ساخت و سازهای معاصر و امروزی جهت وصول به تاثیرات شگفت انگیز متداول بوده است.

آجر نما

آجر نماهای پخته محکم، بادوام هستند و عملا نگهداری آن ها ساده و بی هزینه است. رنگ خود را در برابر نور خورشید از دست نمی دهند. همچنین همانطور که در مورد تمام مصالح ساختمانی خاک رسی صادق است، آجر نما مصالحی بومی و پایدار است. آجرها دارای طول عمر بیش از صد سال می باشند، و به ندرت به نگهداری نیاز دارند بنابراین از لحاظ اقتصادی بسیار به صرفه هستند.

آجر نما یکی از جذاب ترین ابزارهای معماری و سبک شناسی است که در طراحی نما مورد استفاده قرار می گیرد. هر قطعه آجر نما یک عنصر طراحی است که به بهترین وجه علائق، سبک و دیدگاه مالک و سازنده ساختمان را بیان می کند. و در این زمینه فرقی ندارد که مربوط به نمای داخلی باشد یا خارجی و یا اینکه در خانه های تکی و مستقل به کار گرفته شود و یا در ساختمان های اداری چندین طبقه.

آجر نما در ساختمان های تاریخی

شرکت بیلدبرد توانسته طیف وسیعی از انواع آجر نما برای پوشش نمای ساختمان، باغچه، تراس ها و نواحی باز ساختمان ها تولید کرده است که به عنوان عناصر هویت بخش سازنده ساختمان به کار می روند. گستره وسیع انتخاب رنگ، اندازه و شکل و سطح در ترکیب با الگوهای مختلف و رنگ ملات ها به شما امکان طراحی های بی شمار در استفاده از آجر نما می دهد و دستتان را در این زمینه کاملا باز می گذارد.

افزون بر این آجر نما از ساختمان محافظت می کند و همچنین از ساکنان ساختمان در برابر سرما، رطوبت و گرما مراقبت می کند و در ضمن آجر نماها کاملا مقاوم در برابر اختراق و آتش سوزی می باشند. در صورت تمایل به استفاده و انتخاب آجر نما جهت طراحی دکوراسیون داخلی و یا بیرونی ساختمان خود بدون تردید با کارشناسان و متخصصان بیلدبرد تماس بگیرید.

اشتراك و دنبالك

ترک بک و لینک بک برای این مقاله وجود ندارد

دیدگاه بدهید