استفاده از آجر نما در طراحی داخلی

استفاده از آجر نما در طراحی داخلی

آجر یکی از قدیمی ترین متریال های استفاده شده برای ساختمانها است که از قرنها پیش برای ساخت و ساز منازل مورد استفاده بوده است. امروزه استفاده از آجر علاوه بر ساخت و ساز در “طراحی دکوراسیون داخلی” منازل نیز کاربرد فراوانی پیدا کرده است. یکی از مهمترین ویژگیهای آجر نما دوام بسیار بالای آن می باشد که با توجه به هزینه مناسب، استفاده از این متریال را در طراحی داخلی مقرون به صرفه می سازد.

در مقاله ” امتیازات پنل سه بعدی”  مزایای استفاده از پنل سه بعدی مورد بررسی قرار گرفت . در این مقاله به معرفی آجر نما و مزایای استفاده از آجر در پوشش دیوارها می پردازیم.  اگر تمایل دارید احساس گرما را در منزل یا محل کارتان ایجاد کنید استفاده از پوشش آجر برای دکوراسیون گزینه بسیار مناسبی برای ایجاد گرما و آرامش در فضای منزل یا محل کار شما است. از این دیوارهای آجری می توان در فضاهای سنتی و مدرن استفاده کرد. برای ایجاد آجر نما لزوما نباید تمامی دیوارهای فضا را با این دیوارهای آجری تعویض کنید، بلکه می توانید از این دکوراسیون برای حتی یک دیوار استفاده کنید.

آجر دکوراتیو در طراحی نشیمن

در بیشتر منازل دیوارها با گچ و رنگ پوشیده شده اند که باعث ایجاد یک نمای یکنواخت در منازل می شود. بهترین گزینه برای ایجاد یک طراحی شیک و مدرن، استفاده از آجر نما برای پوشش دیوارها است. پس از نصب پوشش آجر می توانید با توجه به فضای منزلتان رنگ مناسبی را برای آجرها انتخاب کنید. به عنوان مثال استفاده از رنگ روشن ظاهری مدرن برای فضا ایجاد می کند و موجب می شود فضای منزلتان وسیعتر به نظر برسد درحالیکه رنگ طبیعی آجر یک طراحی سنتی را به همراه دارد.

حفظ و نگهداری از آجر نما:

آجرها با توجه به دوام بسیار مناسبی که دارند به محافظت چندانی نیاز ندارند. اضافه کردن یک لایه براق بر روی سطح آجر علاوه بر محافظت باعث درخشش و جلب توجه بیشتر می شود و فضای منزل شما را وسیعتر نمایش می دهد. استفاده از لایه براق کننده در راهروها جلوه خاصی به فضا می بخشد و طراحان بسیاری از پوشش آجر با لایه براق در دکوراسیون راهروها استفاده می کنند. البته می توانید از لایه مات هم بر روی پوشش آجرها استفاده کنید. لایه های مات تغییری در ظاهر آجر ایجاد نمی کنند ولی از آجر نما در برابر گرد و خاک محافظت می کنند و موجب دوام بیشتر آجرها می گردند.

استفاده از آجر نما در طراحی داخلی:

یکی از مزیت های آجر نما قابلیت تطبیق پذیری بالا در محیط طراحی داخلی منزل است. با انتخاب رنگ مناسب  می توانید در تمامی قسمتهای منازل از آجرها استفاده کنید. استفاده از پوشش آجر در طراحی داخلی به منظور  ایجاد جلب توجه مخاطب استفاده می گردد. می توانید در آشپزخانه از آجر نما استفاده کنید و با نصب قفسه های باز فضایی گرم در آشپزخانه ایجاد کنید.

آجرنما در طراحی آشپزخانه

یکی از بهترین فضاهایی که می توانیم از آجر نما استفاده کنیم در اتاق نشیمن است. اتاق نشیمن به دلیل اینکه محل حضور تمامی اعضای خانواده است با افزایش حس گرما در فضا جذابتر خواهد شد و تمامی افراد از حضور در کنار یکدیگر در این محیط گرم وآرام لذت خواهند برد.

استفاده از آجر نما در اتاق خواب گرما و آرامش خاصی به فضا می بخشد. اتاق خواب محل استراحت و آرامش افراد است و استفاده از پوشش آجر در دیوارها احساس آرامش افراد را افزایش می دهد. اگر قصد دارید برروی یک دیوار از پوشش آجر استفاده کنید بهتر است دیواری که تاج تخت خواب به آن تکیه داده می شود را انتخاب کنید.

آجر دکوراتیو در دیوار آشپزخانه

در صورتی که تمایل به استفاده از آجر نما را در نمای منزل یا محیط کارتان داشتید می توانید با کارشناسان بیلدبرد تماس حاصل فرمایید.

اشتراك و دنبالك

ترک بک و لینک بک برای این مقاله وجود ندارد

دیدگاه بدهید