اشتباهات ممکن در بازسازی آشپزخانه و سرویس بهداشتی

اشتباهات ممکن در بازسازی آشپزخانه و سرویس بهداشتی

بازسازی یکی از امور اساسی و مهم در ساخت و ساز است که نه تنها جلوه و کارآیی ساختمان های قدیمی را افزایش و ارتقا می بخشد بلکه می تواند باعث استحکام بیشتر و طول عمر بالاتر یک ساختمان گردد و همه ساختمان ها پس از طی عمر مفی خود نیازمند بازسازی می باشند. به همین جهت این زمینه لازم است مورد توجه قرار گیرد و به ترتیبی که در مقاله “مقدمات لازم برای بازسازی” بیان شد برای انجام عملیات بازسازی موارد ضروری و لازم آن رعایت گردد تا دچار خطا و اشتباه در این مقوله نشویم. در ادامه به برخی اشتباهاتی که ممکن است حین پروسه بازسازی رخ دهد می پردازیم.

آشپزخانه

بازسازی کابینت های آشپزخانه

یکی از ارکان هر آشپزخانه کابینت های آن می باشد که می تواند یکی از گزینه های بروز خطا و اشتباه باشد. چرا که کابینت ها در محلی بیرون از ساختمان طراحی و تولید می شوند و اگر ابعاد، اندازه ها و طراحی ان منطبق با فضای آشپزخانه نباشد ممکن است موجب دوباره کاری و یا بی ریخت شدن محیط آشپزخانه شود. به همین دلیل توصیه می شود ابتدا سازنده و ساکن ساختمان درباره طراحی کابینت به توافق روشن و قطعی برسند و همچنین ابعاد با دقت بسیار اندازه گیری شوند تا فرآیند بازسازی به مشکل بر نخورد.

اشتباه دیگری که افراد درگیر با بازسازی می توانند با آن برخورد کنند این است که خیلی از مالکان علاقه به استفاده از سنگ گرانیت جهت پوشش سطح بالای کانتر آشپزخانه خود دارند. در حالیکه امروزه اجناسی با کیفیت بسیار بالا، زیبایی فوق العاده وجود دارند که هم نسبت به این سنگ ارزان تر و هم سبک تر هستند و دوام و طول عمر بیشتری هم دارا می باشند. دست اندر کاران بازسازی بهتر است این موارد را با مشتریان خود در میان بگذارند که بعدا موجب پشیمانی صاحب خانه نشود.

این را هم در نظر داشته باشید که در امر بازسازی سعی نکنید آشپزخانه خود را به تقلید از خانه های دیگران طراحی کنید چرا که هر فضایی اقتضائات خاص خود را می طلبد. به عنوان مثال آشپزخانه های کوچک ظرفیت استفاده از جزیره را ندارند. چرا که فضای کافی برای رفت و آمد و دسترسی به قفسه های کابینت از بین می رود. برای انجام طراحی بازسازی مناسب با آشپزخانه خود می توانید با کارشناسان ما در بیلدبرد تماس بگیرید.

سرویس بهداشتی

نوسازی و بازسازی چهره سرویس بهداشتی

یکی از تصورات اشتباهی که ممکن است مالکان ساختمان ها نسبت به بازسازی حمام و سرویس بهداشتی خود داشته باشند این است که از جابجایی وان و دوش و شیرهای آب سرویس بهداشتی به دلیل هزینه بالای آن هراس داشته باشند. در حالی که این امر هزینه چندانی ندارد و گاهی به راحتی قابل جابجایی هستند و می تواند جلوه ای خاص به حمام شما عرضه کند. برای کسب اطلاع بیشتر در این زمینه می توانید به صفحه بازسازی و مرمت بیلدبرد مراجعه نمایید.

یکی دیگر از مواردی که می تواند فرآیند نوسازی سرویس بهداشتی را با مشکل مواجه کند عدم توجه به عایق کاری کف و دیوارهای ان می باشد. از آنجایی که این محیز مدام در معرض آب و رطوبت قرار دارد، در صورت تعویض کاشی ها و سرامیک حتما باید عایق آن را بررسی کنید و در صورت ضعف یا خدشه ای در این زمینه، در زمان بازسازی دوباره آن ها را عایق کاری مناسب انجام دهید.

اشتراك و دنبالك

ترک بک و لینک بک برای این مقاله وجود ندارد

دیدگاه بدهید

پنج × 1 =