امتیازات به کارگیری بتن اکسپوز در نمای ساختمان

امتیازات به کارگیری بتن اکسپوز در نمای ساختمان

بتن اکسپوز می رود که به رقیبی بی بدیل برای تمامی مصالح ساختمانی پوشش نمای ساختمان مبدل شود. به خصوص برای ساختمان و ها و سازه های عظیم و غول پیکر شاید هیچ محصولی را مانند بتن اکسپوز مناسب نمای آن ها نتوان برشمرد. اما برای آماده سازی بتن اکسپوز که دارای کیفیت، ظاهر و تراکم کافی جهت پوشش نمای ساختمان با طول عمر بالا باشد، باید موارد و نکاتی را رعایت کرد که به برخی از آن ها در مقاله “نکات لازم جهت آماده سازی بتن اکسپوز” اشاره نمودیم. همچنین به دلیل موارد استفاده گسترده و متنوع بتن اکسپوز و سطح مورد نظر و مطلوب هر یک از این موارد باید نوشته “چگونگی پرداخت سطح بتن اکسپوز” را جهت آگاهی از نحوه ساخت و پرداخت سطح بتن اکسپوز مطالعه کرد.

نمای منحصربفرد بتن اکسپوز

در این نوشته قصد داریم به برخی از فواید و مزایای بتن اکسپوز اشاره کنیم.

– اولین فاکتور مورد توجه بتن نما دوام و طول عمر بالای آن است که دلیل آن ساخته شدن این محصول از مواد بتنی می باشد. که نمای ساختمان از لحاظ طول عمر نسبت به سایر بخش های ساختمان ارجحیت دارد.

– از طرفی، پنل های پیش ساخته بتن نما که نمونه های آن را می توانید در صفحه بتن اکسپوز بیلدبرد مشاهده کنید، به دلیل ابعاد و نوع قالب گذاری سبک وزن هستند وبه راحتی می توان آن ها را جابجا و منتقل نمود. این سبکی وقتی که بتن نما را با دیگر مصالح ساختمانی مورد استفاده در نمای ساختمان مقایسه کنید، نمود بیشتری می یابد.

– یکی از دغدغه همیشگی نماکاران ساختمان شرایط آب و هوایی در حین انجام عملیات نماست. چرا که ممکن است برخی مصالح ساختمانی نسبت به شرایط خاص آب هوایی مانند باد، باران و غیره حساسیت داشته و امکان نصب آن ها در این شرایط وجود نداشته باشد. اما بتن اکسپوز را می توان در وشعیت های گوناگون آب و هوایی نصب و متصل نمود و از این جهت نگرانی خاصی متوجه نماکاران نخواهد بود.

– هر نمایی دارای ابعاد و اندازه های خاص خود است و در استفاده از بتن نما این امکان فراهم است که شما قالب های بتن اکسپوز را در ابعادی طراحی کنید که بتوان تمام سطح کار را به صورت یکدست و یکپارچه و با پنل های پیش ساخته بتن نما در ابعاد یکنواخت پوشش داد. و این امر می تواند زیبایی ظاهری نمای پوشانده شده با بتن اکسپوز را دو چندان کند.

بتن اکسپز به عنوان کفپوش ساختمان

– یکی از مهم ترین فاکتورها در هر عملیات و پروژه ای به خصوص پروزه های عمرانی و ساخت و ساز سرعت عملکرد و انجام آن پروژه می باشد. چرا که هر روز تاخیر در بهره برداری از پروژه می تواند مالکان و بهره برداران از آن را دچار خسارت های بسیار سهمگین کند. از همین رو بتن نما می تواند همراهی مطمئن در مسیر ساخت و ساز باشد. چرا که روند نصب آن ساده و آسان است و همچنین سبکی پنل های آن مزید بر علت شده تا عملیات نصب و اجرای نما به سرعت و کیفیت کامل پیگیری شود. پنل های بتن اکسپوز را می توان مانند بلوک های ساختمانی به نمای ساختمان متصل کرد که این امر سرعت کار را افزایش می دهد.

برای آنکه بتواندی از نمای ساختمان خود لذت ببرید و از پنل های متناسب بتن اکسپوز در ابعاد و رنگی که سازگار با نمای ساختمان شماست بهره مند شوید، بهترین راه تماس با کارشناسان و متخصصان بیلدبرد می باشد.

اشتراك و دنبالك

ترک بک و لینک بک برای این مقاله وجود ندارد

دیدگاه بدهید

5 × 3 =