انواع روش های نصب آجر نما

انواع روش های نصب آجر نما

همانطور که در مقاله “آجر نما به ساختمان هویت می بخشد” بیان شد، آجر نما به دلیل زیبایی و جلوه خاصی که به ساختمان می بخشد، امروزه مورد استقبال گسترده سازندگان ساختمان ها قرار دارد. اما در اجرای نما یکی از هم ترین اصول، استحکام و اتصال قوی مصالح ساختمانی نما به دیوار است. در مورد نصب آجر دکوراتیو بر روی دیوار نیز از سه روش استفاده می شود که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت.

– اتصال آجر نما به وسیله ملات سیمان: این روش دارای محاسن و معایبی است. از جمله خوبی های آن اینکه نیاز به کار کارشناسی و مهندسی ندارد و با به کار گیری بنای ماهر می توان آن را به راحتی اجرا تنود. به علاوه اتصال آجر نما با ملات سیمان بسیار مستحکم و چسبنده است و حتی می تواند عدم تراز بودن ساختمان را پوشش دهد. اما از عیوب آن می توان به کثیف کاری و ایجاد ضایعات و نخاله و همچنین سرعت پایین اجرای آن اشاره نمود.

– اتصال آجر نما با چسب: در این روش باید دقت به خرج داد و چسب مناسبی را انتخاب نمود که کارآیی بالایی داشته باشد. به علاوه حسن چسب این است که با توجه به خاصیت الاستیکش می تواند ضربه و ارتعاشات آجر و یا دیوار را در خود جذب کند. نحوه اجرای آجر دکوراتیو با چسب به این صورت است که ابتدا سطح دیوار با پلاستر سیمان روکش می شود و چسب نیز باید با تمام سطح پشتی آجر نما مالیده شود و سپس اتصال برقرار شود. نکته ای که در این روش حائز اهمیت است اینکه نفوذ آب می تواند خاصیت چسب را زائل کرده و باعث ریختن آجر نما گردد. بنابراین آب بندی هنگام بندکشی درزها بسیار اهمیت دارد.

روش های نصب آجر نما

– اتصال آجر نما به روش خشک: در این روش به جای ملات یا چسب از تجهیزات فلزی مانند ریل و پیچ و بست استفاده می شود. که به مانند یک چهارچوب آجر دکوراتیو را در خود نگه می دارند.

نمونه های آجر نما، در صفحه آجر بیلدبرد قابل مشاهده است. و همچنین جهت انتخاب روش مناسب اتصال آجر دکوراتیو برای ساختمان خود می توانید با کارشناسان ما تماس بگیرید.

اشتراك و دنبالك

ترک بک و لینک بک برای این مقاله وجود ندارد

دیدگاه بدهید

7 − شش =