بازسازی راهی آسان برای بهبود وضعیت ساختمان

بازسازی راهی آسان برای بهبود وضعیت ساختمان

اولین سوالی که در رابطه با بازسازی ممکن است به ذهن خطور کند این است که چرا اصلا باید ساختمان خود را مورد بازسازی قرار دهیم. در مقاله “چرا ساختمان ها نیاز به بازسازی دارند؟” به طور مفصل به پاسخ این پرسش پرداختیم که عوامل گوناگونی ممکن است موجب ترغیب مالکان و ساکنان یک ساختمان مسکونی، اداری و یا تجاری به بازسازی محیطشان گردد. یکی از این فاکتورها این است که عمر ساختمان ها و تحهیزات و مصالح ساختمانی به کار رفته در آن محدود است.

هرچند در نوشته “افزایش عمر ساختمان ها با استفاده از مصالح ساختمانی نوین” گفتیم که استفاده از مصالح ساختمانی نوین و سبک در ساخت یک سازه، حتی می تواند عمر آن را تا ۱۰۰ سال افزایش دهد ولی از آنجا که در عموم ساخت و سازها از مصالح ساختمانی معمولی مصرف می شود عمر ساختمان ها در ایران غالبا فراتر از ۲۵ سال نیست و پس از این مدت زمان نیازمند مرمت و بازسازی جزئی یا کلی است.

یکی دیگر از عوامل مهم بازسازی این است که یکنواختی و تکرار موجب کسالت روح می شود و تغییر و تازه شدن، آرامش و شادابی به انسان ها می بخشد. لذا دوباره سازی هم از لحاظ علمی و هم از لحاظ احساس امنیت و انبساط خاطر می گردد.

خانه بازسازی شده مدرن

شما می توانید با مراجعه به کارشناسان و متخصصان بیلدبرد در زمینه بازسازی، فضای زندگی خود را به محلی بانشاط تر و با استحکام و دوام بیشتر تبدیل کنید. چرا که مهندسان بیلدبرد با بهره مندی از اصول حاکم بر طراحی دکوراسیون داخلی و علم زیبایی شناسی و استفاده از بروز ترین مصالح ساختمانی می توانند پس از عملیات بازسازی، ساختمانی نو و مطابق با آخرین فناوری ها و تجهیزات را در اختیار شما قرار دهند.

همانطور که در مقاله “بازسازی و مرمت ساختمان/ بخش اول” و “بخش دوم” گفتیم پروسه بازیابی می تواند شامل بخش های مختلف ساختمان از جمله لوله کشی، تاسیسات ساختمان و سیستم تهویه مطبوع، کابینت آشپزخانه، دیوارها، درب ها و پنجره ها و … گردد. که این روند سبب می شود که فرسودگی بخش های مختلف باعث آسیب رسیدن به ساختمان نگردد.

با توجه به اینکه مقرون به صرفه بودن در تمام مراحل ساخت و بازسازی اهمیت ویژه ای دارد، نیازی نیست که برای رفع عیوب ساختمان خود آن را کوبیده و از نو بسازید بلکه با استفاده از تبحر متخصصان امر بازسازی تنها می توانید بخش فرسوده ساختمان خود را مورد بازسازی قرار دهید و بقیه بخش های ساختمان از دستکاری مصون بمانند به طوری که توضیح کامل آن را در نوشته “بازسازی با دوباره ساختن فرق می کند” ارائه کردیم.

مزایای بازسازی ساختمان

از دیگر مزایای بازسازی این است که شما می توانید با حفظ حال و هوای کلی ساختمان قدیمی خود، نیازها و نقایص آن را مرتفع کنید و جلوه ای مدرن و شیک به ساختمان خود ببخشید. در ضمن نباید فراموش کنید که یکی دیگر از اهداف بازسازی، “بازسازی ساختمان به منظور کاهش انرژی های مصرفی” است. اینکه ساختمان شما نیاز به نوسازی کلی و یا دوباره سازی دارد را به مشاوران بیلدبرد بسپارید که پس از بررسی ساختمان و تجزیه و تحلیل محل ساختمان و برآورد نیازها و خواسته های مطلوب و مورد نظر شما می توانند بهترین تصمیم را در اختیار شما قرار دهند.

اشتراك و دنبالك

    ترک بک و لینک بک برای این مقاله وجود ندارد

    دیدگاه بدهید