بازسازی ساختمان و هزینه های آن

بازسازی ساختمان و هزینه های آن

باید دقت کنید که “بازسازی با دوباره ساختن فرق می کند” و بازساختن متضمن هزینه ای است که به دلایل مختلف که در مقاله “چرا ساختمان ها نیاز به بازسازی دارند؟” اشاره شد، انجام می دهیم تا بتوانیم فضای ساختمان خود را به کاربری مورد نظر خود نزدیک کنیم. همچنین با استفاده از متریال و امکانات جدید تسهیلات تازه ای برای ساختمان خود فراهم کنیم تا هم محیط خود را از لحاظ زیبایی و تجهیزات به روز کنیم و هم کیفیت سکونت اهالی منزل را ارتقا بدهیم. این کار باعث ارزش افزوده و بالا رفتن بهای ساختمان شما می شود.

بازسازی ساختمان

در نوشته “بازسازی ساختمان را از کجا شروع کنیم” توضیح دادیم که بازساختن منازل و ساختمان ها گاهی کلی است و قسمت عمده ساختمان را شامل می شود ولی در بسیاری موارد فقط بخش کوچکی از ساختمان مانند سرویس بهداشتی یا سیستم لوله کشی ساختمان مورد بازسازی قرار می گیرد. یکی از بخش های ساختمان که معمولا در اولویت بازساختن است، آشپزخانه ها هستند که یا آن ها را اوپن می سازند یا کابینت و کاشی های آن را تغییر می دهند.

عوامل تاثیرگذار بر قیمت بازسازی

در برآورد قیمت فرآیند بازسازی هم جنس و متریال به کار رفته اهمیت پیدا می کند و همچنین گستره عملیات مورد بازسازی قرار گرفته تاثیرگذار است و علاوه بر آن میزان حرفه های مختلفی که در روند بازساختن دخیل هستند نیز موثر است. همانطور که در نوشته “بازسازی و مرمت ساختمان” دیدیم، اقدامات بازساختن می تواند تخصص های گوناگونی همچون بنایی، نجاری، آهنگری، لوله کشی، نقاشی، الکتریکی و غیره را درگیر کند که هرچه این پیشه های دخالت کننده افزایش یابد قیمت بازسازی نیز فزونی می یابد.

همانطور که گفتیم تغییر دکوراسیون آشپزخانه و برداشتن دیوار آن یا تبدیل به اوپن و همچنین تعویض کاشی یا سرامیک آن و نو کردن کابینت ها و یا شیرآلات و سینک آشپزخانه همه می توانند از موارد دوباره سازی آشپزخانه باشند که قیمت هریک جداگانه حساب می شود.

بازسازی آشپزخانه

در مورد نوسازی سرویس بهداشتی نیز گاهی برای برطرف کردن مشکل ترکیدگی لوله ها یا نم و رطوبت دیوار، هزینه تعویض لوله ها و کاشی و سرامیک ها به قدری است که برای صاحب ساختمان به صرفه است که تغییرات کلی را برای سرویس بهداشتی خود در نظر بگیرند که علاوه بر تعویض شیرآلات بهداشتی، کاشیو سرامیک، شامل تعمیر عایق کاری ساختمان نیز می شود.

علاوه بر موارد بالا می توان در فضای کلی ساختمان عملیات بازسازی را انجام داد که شامل برداشتن دیوارهای حایل و افزودن به محوطه خانه (دیوارهای حامل نباید دست بخورد) و نصب دیوارپوش های جدید و همچنین تعویض کفپوش ها یا نقاشی ساختمان می باشد.

فصل های مختلف کاری نیز بر قیمت دوباره سازی ساختمان موثر است چنانچه در فصول بارانی هزینه عایق کاری به دلیل مشغله بیشتر افزایش می یابد. اگر می خواهید نگاهی جامع نسبت به هزینه های نوسازی ساختمان خود داشته باشید تا بتوانید بهترین تصمیم را برای بازسازی خانه خود انتخاب کنید با متخصصان و مشاوران بازسازی ما در بیلدبرد تماس بگیرید.

اشتراك و دنبالك

    ترک بک و لینک بک برای این مقاله وجود ندارد

    دیدگاه بدهید