خلاقیت در مصالح ساختمانی؛ کاشی های خورشیدی تسلا

خلاقیت در مصالح ساختمانی؛ کاشی های خورشیدی تسلا

اشتباه نیست اگر بگوییم که ما در محیطی احاطه شده توسط هوش مصتوعی زندگی می کنیم که در آن تکنولوژی بیشتر کارهای ما را انجام می دهد. مردم به سختی تلاش و کار می کنند تا به تکنولوژی ها و نوآوری هایی دست پیدا کنند که زندگی ما را ساده تر کرده و برای جامعه سودمند و مفید باشد. در این میان صنایع تولید کننده مواد ساختمانی نیز از قافله عقب نمانده و با تکنولوژی همگام شده اند. به این منظور می توانید صفحه مصالح ساختمانی بیلدبرد را مشاهده نمایید. و این پیشرفت در ساخت مصالح ساختمانی، اقشار زیادی از مردم را از جمله صاحبان و خریداران خانه ها و مساکن، طراحان و معماران و مهندسان ساخت و ساز منتفع و بهره مند نموده است.

در این نوشته می خواهیم با یکی از این مصالح ساختمانی نوآورانه آشنا شویم که ممکن است در پروژه های عمرانی و ساختمان های آینده نقش بیشتری را به عهده داشته باشد. این مصالح ساختمانی تنها برای مالکان و ساکنان ساختمان مفید و سودبخش نیست بلکه فایده و خیر آن به محیط پیرامون و طبیعت نیز می رسد. همانطور که در مقاله “11 مصالح ساختمانی سبز که بهتر از بتن هستند” بیان شد امروزه جایگاه و تاثیر مثالح ساختمانی بر روی محیط زیست یکی از فاکتورهای مهم در اولویت بندی آن ها محسوب می شود.

کاشی خورشیدی تسلا

کاشی های خورشیدی تسلا: ادعا می شود که این مصالح ساختمانی در آینده رقیبی مهم و جدی برای مواد ساختمانی ایست که امروزه برای پوشش سقف استفاده می شود و با برخی از آن ها در نوشته “آشنایی با انواع مختلف مصالح ساختمانی جهت پوشش سقف” آشنا شدید. از طرف دیگر هزینه پرداختی جهت استفاده از این مصالح ساختمانی به مراتب نسبت به سقف پوش های امروزی ارزان تر است.

کاشی های خورشیدی از لحاظ اقتصادی و سودبخشی، یک سرمایه گذاری برای صاحب خانه محسوب می شود. یعنی علاوه بر کمک کردن به تولید انرژی سبز و ذخیره سرمایه، طول عمر بیشتری مسبت به سایر مصالح ساختمانی موجود در بازار دارد. در واقع هم از لحاظ اقتصادی به صرفه است و هم از لحاظ مکانیکی مقاوم. برای اطلاع بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید.

اشتراك و دنبالك

ترک بک و لینک بک برای این مقاله وجود ندارد

دیدگاه بدهید

3 × 4 =