دکوراسیون داخلی منحصربفرد توسط مصالح ساختمانی خاص

دکوراسیون داخلی منحصربفرد توسط مصالح ساختمانی خاص

در این مقاله قصد داریم مصالح خاصی را برای “طراحی دکوراسیون داخلی” معرفی کنیم تا با استفاده از این متریالهای زیبا در منزل یا محل کارتان دکوراسیون خاصی ایجاد کنید. پیش از این در مقاله “مصالح ساختمانی”  با این مصالح آشنا شدیم و از مصالح شیمیایی جدیدی صحبت کردیم که به تدریج جایگزین مصالح سنتی می شوند.

به هر میزانی که از مصالح ساختمانی خاصتر در دکوراسیون استفاده کنید فضای طراحی شما شخصی تر خواهد شد. با پیشرفت فراوانی که در ساخت این متریالها صورت گرفته است طرحهای زیبا و متنوعی به بازار معرفی شده اند که می توانید از آنها برای هر نوع طراحی داخلی که مدنظر دارید استفاده کنید.

مصالح ساختمانی در دکوراسیون داخلی

استفاده از چرم در دکوراسیون

چرم به دلیل گرمای خاص و ظاهر بسیار شیکی که دارد در میان طراحان از پرکاربردترین و محبوبترین متریالها است. در صنعت مبلمان استفاده از چرم بسیار رایج است و با استفاده از چرم در کنار چوب که از پرکاربردترین مصالح ساختمانی است می توانید فضایی رسمی و لوکس ایجاد کنید. استفاده از چرم مصنوعی گرمای خاصی به محیط می بخشد و به دلیل تنوع رنگی که این محصول دارد می توانید در طراحیهای مختلف از آن استفاده کنید. چرم مصنوعی از لاستیک ساخته می شود و به دلیل شرایط نگهداری ساده ای که دارد می توانید از آن در کابینت آشپزخانه استفاده کنید.

شیشه لمینت زیبا و مستحکم

شیشه یکی از پرکاربردترین مصالح ساختمانی است که از دیرباز در ساختمان سازی مورد استفاده قرار گرفته است. شیشه های لمینت در برابر حرارت و ضربه مقاومت بالایی دارند و از ایمنی بیشتری نسبت به شیشه های معمولی برخوردار هستند. یکی از زیباترین انواع شیشه های لمینت، شیشه لمینت رزین است که برای ساخت آن از ماده ی رزین در بین ورقه های شیشه استفاده می کنند. یک استفاده خلاقانه از این نوع مصالح ساختمانی ایجاد پارتیشنهای شیشه ای توسط شیشه لمینت است.

شیشه و لمینت در دکوراسیون

استفاده از سنگ در دکوراسیون داخلی

در مقاله ی “مصالح ساختمانی مناسب برای نمای ساختمان” در مورد استفاده از سنگها در نمای بیرونی ساختمان صحبت کردیم. در دکوراسیون داخلی میزان استحکام سنگ اهمیت کمتری دارد . از سنگها به دلیل طرحهای متنوع و قابلیت تطبیق پذیری بالایی که دارند می توان هم در فضاهای مدرن و هم در فضاهای سنتی برای طراحی داخلی استفاده کرد.

سنگها یکی از لوکس ترین مصالح ساختمانی هستند که در دیوارهای داخلی و نماهای خارجی استفاده می شوند. امروزه استفاده از سنگهای مصنوعی در دکوراسیون داخلی متداول شده است و این نوع سنگها به دلیل قیمت مناسبتر، وزن کمتر و نصب آسانتری که نسبت به سنگهای طبیعی دارند توسط طراحان برای طراحی داخلی ساختمانها استفاده می شوند. از این نوع سنگها می توانید در آشپزخانه، حمام ، شومینه و یا حتی به صورت تک دیوار در هر اتاقی استفاده کنید.

استفاده از فولاد استیل در طراحی

پیش از این در مقاله ی “مصالح ساختمانی مصنوعی (۳)” با فولاد و خواص آن آشنا شدیم. فولاد به عنوان یکی از مستحکم ترین مصالح ساختمانی به تنهایی کاربرد خاصی در طراحی دکوراسیون داخلی ندارد. اما مدل استیل فولاد با توجه به درخشندگی خاصی که دارد جلوه ی زیبایی به فضای طراحی می بخشد. معمولا فولاد استیل برای دکوراسیون به صورت ورقه ای تولید می شود و یکی از زیباترین طرحها برای استفاده در راه پله منزل یا دفتر کار محسوب می شود.

نقش فولاد استیل در طراحی

در صورتی که تمایل به انجام بازسازی یا دکوراسیون داشتید می توانید با کارشناسان بیلدبرد برای انتخاب با کیفیت ترین مصالح ساختمانی تماس حاصل نمایید.

اشتراك و دنبالك

    ترک بک و لینک بک برای این مقاله وجود ندارد

    دیدگاه بدهید