چگونه دیوارپوش سه بعدی را نصب کنیم

چگونه دیوارپوش سه بعدی را نصب کنیم

ممکن است در ابتدا این سوال برایتان پیش بیاید که “چرا از دیوارپوش سه بعدی استفاده کنیم” چنانچه ما در مقاله ای به پاسخ این سوال پرداختیم که علاوه بر زیبایی و انعطاف پذیری در انطباق با طراحی های گوناگون دکوراسیون داخلی نسبت به سایر انواع دیوارپوش ها، دارای مقاومت حرارتی و دمایی بالاتری است و همچنین نصب و جابجایی آن آسان تر است همانطور که در نوشته “دیوارپوش سه بعدی در قیاس با سایر دیوارپوش ها” توضیح دادیم. البته پنل سه بعدی دارای امتیازات دیگری مانند سبک وزنی و آکوستیک بودن هستند که در نوشته “مزایای استفاده از دیوارپوش سه بعدی” به طور کامل بیان شده است.

دیوارپوش سه بعدی

در این نوشته سعی می کنیم مراحل نصب دیوارپوش سه بعدی را قدم به قدم آموزش دهیم تا چنانچه مایل بودید خودتان بتوانید به این کار اقدام کنید. قبل از شروع به کار به موارد زیر توجه کنید. اول این که پنل های پنل سه بعدی را در چای خشک و مسطح نگهداری کنید. برای اینکه دیوارپوش سه بعدی کیفیت خود را حفظ کند بهترین دما برای نگهداری پنل ها بین ۱۵ درجه و ۲۵ درجه سانتیگراد باشد و تلاش کنیم که محل نگهداری پنل ها از لحاظ دما و رطوبت با محیط نصب پنل سه بعدی مطابقت داشته باشد.

از قرار دادن پنل های دیوارپوش سه بعدی بر روی ساپورت های مرطوب با درجه حرارت بالا پرهیز کنید. سپس لبه ها و سطح پشت پنل های پنل سه بعدی را با یک اسفنج نمناک نرم تمیز کنید تا گرد و خاک آن از بین برود و اجازه دهید تا خشک شود. همچنین اطمینان حاصل کنید که ساپورت پنل ها تمیز باشد و عاری از گرد و خاک و روغن باشد. همانطور که با “انواع دیوارپوش سه بعدی بیلدبرد” آشنا شدید، دیوارپوش های سه بعدی بیلدبرد اغلب در دکوراسیون فضای داخلی به کار می روند.

نصب پنل های دیوارپوش سه بعدی به دو شیوه انجام می شود که در شیوه اول محل اتصال پنل ها مشخص و قابل مشاهده است و در شیوه دوم محل اتصال پنل ها به وضوح مشخص نیست. برای نصب پنل ها به شیوه اول قدم های زیر را طی می کنیم. اول اینکه با یک رول یا اسپری سطح پنل ها را به نرمی رنگ می کنیم به طوریکه لبه ها نیز به طور کامل رنگ شود. در نوشته “رنگ و سطح در دیوارپوش سه بعدی” دیدیم که انواع دیوارپوش سه بعدی بیلدبرد قابلیت پذیرش و رنگ آمیزی با انواع رنگ ها را دارد.

نصب پنل سه بعدی

در قدم بعدی با استفاده از یک پنل دیوارپوش سه بعدی محل دقیق همه پنل ها را بر روی دیوار مورد نظر مشخص کنید. در حالتی که نصب پنل های سه بعدی شما به طور آزاد و بدون محافظ است برای پایداری پنل های دیوارپوش سه بعدی یک ساپورت در خط پایینی نصب کنید. ضمنا به تطابق رنگ چسب زیرین و رنگ نهایی پنل ها دقت داشته باشید.

چسب را به طور پیوسته در پشت پنل های دیوارپوش سه بعدی بزنید. پنل ها را در جای مشخص شده قرار دهید و چند لحظه بسته به دستورالعمل شرکت تولید کننده چسب به طور محکم آن را در جای خود نگه دارید تا چسبش بگیرد. و توجه داشته باشید برای اینکه نصب دیوارپوش سه بعدی شما یکنواخت باشد بین پنل ها یک فاصله ۲ میلیمتری در نظر بگیرید. و فاصله بین پنل ها خالی از چسب باشد.

اما در شیوه نصب به طوری که محل اتصال پنل ها قابل مشاهده نباشد مانند شیوه پیش ابتدا با استفاده از یک پنل محل دقیق نصب پنل ها را مشخص کنید و همچنین ساپورت زیرین را در محل محکم کنید. و به طور یکنواخت و پیوشته سطح پشت پنل ها را با چسب بپوشانید. آنگه پنل ها را در جای مشخص شده محکم نگهدارید تا به دیوار بچسبد. آنگاه از یک مهروموم اکریلیک یا چسب پرکننده برای چسباندن پنل ها به یکدیگر به نرمی و ملایمت استفاده کنید. در آخر سطح پنل ها را با یک رولر یا اسپری رنگ کنید.

نصب دیوارپوش سه بعدی

اگر هنوز به انتخاب دیوارپوش سه بعدی برای دیوار خانه خود مطمئن نشده اید، مقاله “قابلیت های گوناگون دیوارپوش سه بعدی” را مطالعه کنید. و همچنین اگر در انتخاب هریک از شیوه های نصب پنل های دیوارپوش سه بعدی و تناسب آن با محیط خود مردد هستید و یا در مراحل نصب دیوارپوش سه بعدی دچار مشکل شدید آن را با متخصصان و کارشناسان ما در بیلدبرد مطرح کنید.

اشتراك و دنبالك

    ترک بک و لینک بک برای این مقاله وجود ندارد

    دیدگاه بدهید