دیوارپوش سه بعدی در قیاس با سایر دیوارپوش ها

دیوارپوش سه بعدی در قیاس با سایر دیوارپوش ها

دیوار از المان هایی است که تاثیر شگرفی در زیبایی و آرامش بخشی محیط خانه دارد لذا پوشش دیوارها دارای اهمیت بسزایی است که در مقاله “به دیوارهای خانه خود حیات ببخشید” با آن آشنا شدید. انتخاب دیوارپوش زیبا و مناسب با سلیقه و کاربری فضای شما می تواند محیطی جذاب را برای شما فراهم آورد و این از جمله دلایلی است که گفتیم “چرا دیوارپوش سه بعدی بیلدبرد را انتخاب کنیم“. در اینجا شما را با انواع دیوارپوش ها و مقایسه آن ها با یکدیگر آشنا خواهیم کرد.

رنگ ها

رنگ دیوار

از ابتدایی ترین و معمول ترین دیوارپوش ها رنگ ها هستند که اجرای آن زمان گیر و همراه با عدم قابلیت استفاده از فضای خانه برای مدتی است که تا چند وقت باید ساکنان بوی رنگ را تحمل کنند. دیگر اینکه دیوار رنگ شده از لحاظ فیزیکی قابلیت خاصی ندارد و در صورت رطوبت دیوار، پس از رنگ نیز همچنان رطوبت باقی می ماند و تقریبا در بین تمامی دیوارپوش ها، رنگ ها ساده ترین و یکنواخت ترین هستند.

کاغذ دیواری

کاغذ دیواری

هرچند کاغذ دیواری ها دارای طرح های متعددی هستند ولی این طرح ها در مقایسه با دیوارپوش سه بعدی محدود است و ممکن است شما طرح یکسان و یا نزدیک به هم را در چند ساختمان ببینید. همچنین نسبت به نم زدن دیوار مقاومت ندارد و اگر در نصب آن اشکالی پیش آید قابل ترمیم نیست. چنانچه می توانند دچار خط و بریدگی می شوند.

دیوارپوش MDF

دیوارپوش MDF

MDF همان چوب فشرده است که نه تنها در برابر نفوذ آب مقاوم نیست و با نم دار شدن متورم می شوند، بلکه دارای وزن بالایی می باشد. دیگر اینکه نه تنها مقاوم در مقابل آتش سوزی نیستند بلکه باعث گسترش آن نیز می شوند.

دیوارپوش گچی

دیوارپوش گچی

به خلاف دیوارپوش سه بعدی چون فقط سطح بیرونی آن ها رنگ می شود در صورت ترک یا بریدگی، سطح گچی آن نمایان می شود که جلوه خوبی ندارد. چنانچه به دلیل شکننده بودن در مقابل ضربه آسیب پذیرند، همانطور که در برابر رطوبت هم مقاوم نیستند.

دیوارپوش سه بعدی

رنگ دیوارپوش بیلدبرد

همانطور که در نوشته “چرا از دیوارپوش سه بعدی استفاده کنیم” گفتیم دیوارپوش سه بعدی هم مزایای سایر دیوارپوش ها را دارد و هم از نقص های آنان عاری است. علاوه بر جلوه گری و زیبایی، دیوارپوش سه بعدی با نورپردازی های مناسب فضایی متفاوت و آرامش بخش فراهم می آورد. دیگر اینکه در مقابل رطوبت و آتش سوزی مقاومند و عایق های خوب صوت و گرما هستند. به دلیل وزن سبک و دوام بالا، نصب آن ساده است و به آسانی قابل جابجایی و تعویض هستند. از آنجایی که از پیش رنگ آمیزی شده اند احتیاج به رنگ کردن در محل ندارید و در مقاله “رنگ و سطح در دیوارپوش سه بعدی” نیز یادآور شدیم که دیوارپوش سه بعدی دارای ثبات رنگ است و از همه مهم تر در صورت کثیف شدن و لکه برداشتن به راحتی قابل شستشو است. به همین دلایل است که “اولویت طراحان دیوارپوش سه بعدی است“.

رنگ دیوارپوش سه بعدی

اینکه از چه رنگی برای دیوارپوش سه بعدی خود استفاده کنید بسته به محیط و کاربری فضای شما و نیز سلیقه شماست. رنگ های تیره آرامش بخش ترند ولی به فضاها جلوه بصری کوچکتری می دهند و ترکیب آن با رنگ های روشن هم زیبایی و آرامش را به همراه دارد و هم اندازه فضا را مناسب تر به چشم می آورد. رنگ های روشن و خنثی هم فضا را بزرگتر نشان می دهند و هم باعث به چشم آمدن اشیای داخل محیط می شوند که برای فروشگاه ها بسیار مناسب است.

در میان سایر رنگ ها قرمز هیجان انگیزتر و اشتها آورتر است که مناسب با اغذیه فروشی هاست. هرچند نارنجی هم شباهت با قرمز دارد به علاوه اینکه نارنجی حس صمیمیت و گرما نیز القا می کند. به همین دلیل رنگ نارنجی مناسب اتاق نشیمن نیز می باشد. جهت آرامش و استراحت رنگ های طیف آبی بسیار مناسبند که برای اتاق خواب می توانید از ترکیب آبی و سفید بهره ببرید. در انتخاب دیوارپوش سه بعدی برای محلی که مدنظرتان است رنگ ها را حتما مورد توجه قرار دهید.

سطح دیوارپوش سه بعدی

استفاده از سطوح مختلف در دیوارپوش سه بعدی همراه با برجستگی ها و سایه ها، سطحی خاص و متنوع به شما می بخشد که به دلیل پر کاری می تواند به فضاهای کوچک جلوه بزرگتری ببخشد و ترک ها و نقص های دیوار را بپوشاند.

طرح های متنوع دیوارپوش سه بعدی بیلدبرد

دیوارپوش سه بعدی های با طرح های هندسی می تواند صمیمیت و حس هیجان و ابتکار را به شما القا کند. دیوارپوش سه بعدی های با خطوط افقی یا خطوط عمودی هر یک برای فضای خاصی مناسب است و به طور کلی استفاده از پنل های دیوارپوش سه بعدی حسی دوستانه و گرم به فضای شما می دهد

از جمله مزیت های دیوارپوش سه بعدی های بیلدبرد این است که نیاز به نصاب حرفه ای ندارد و به دلیل کاربری آسان، خودتان نیز می توانید با کمی دقت آن را نصب کنید. در استفاده از دیوارپوش سه بعدی بیلدبرد تردید به خرج ندهید تا بتوانید تحولی در دکوراسیون داخلی خود با کمترین هزینه ایجاد کنید. در صورتی که در انتخاب طرح و رنگ منسب دیوارپوش سه بعدی برای منزل خود هنوز به نتیجه نرسیدید با کارشناسان بیلدبرد مشورت کنید.

اشتراك و دنبالك

    ترک بک و لینک بک برای این مقاله وجود ندارد

    دیدگاه بدهید