قابلیت رنگ آمیزی آجر دکوراتیو

قابلیت رنگ آمیزی آجر دکوراتیو

آجر دکوراتیو چنانچه در مقاله “آجر دکوراتیو در نقش های گوناگون” نیز درباره آن صحبت کردیم، یکی از دیوارپوش های لوکس و مدرن در ساختمان های امروزی به حساب می آید و به دلیل مزایا و قابلیت هایی که دارد مورد توجه بسیاری از سازندگان و طراحان دکوراسیون داخلی قرار گرفته است. البته استفاده از آجر دکوراتیو ملزومات و پیش نیازهایی دارد که رعایت آن باعث نگهداری بهتر و با کیفیت تر این دیوارپوش ها می شود. همانطور که در نوشته “نحوه تمیز کردن آجر دکوراتیو” راجع به چگونگی تمیزکاری آجر دکوراتیو نکات لازم را برشمردیم.

آجر دکوراتیو در سرویس بهداشتی

رطوبت و چسبندگی

در محیط های مرطوب مانند حمام، باید اطمینان حاصل کنید که آجر دکوراتیو شما به خوبی مهر و موم شده و آب بندی شده است. چرا که در غیر این صورت ممکن است دچار قارچ و کپک و سایر مشکلات شود. اگر ملات بین آجرها ترک بردارد و یا در شرایط بدی باشد، می توان با ترمیم آن، آجر دکوراتیو را به حال و شرایط اولیه برگرداند. برای این کار لازم است که در ابتدا ملات را به اندازه سه چهارم اینچ از سطح خارج کنیم و سپس آن را به وسیله ملات تازه پر کنیم.  این کار را طوری با دقت و استحکام انجام دهید که هیچ وقت دوباره نیاز به ترمیم آن پیدا نکنید.

سفید: اگر دوست دارید که سطح دیواری را که با آجر دکوراتیو می پوشانید، ملایم تر باشد، یک گزینه برای همه وجود دارد و آن استفاده از آجر دکوراتیو سفید است. افزودن یک لایه زنگ سفید به آجر دکوراتیو انتخابی مناسب برای کسانی است که می خواهند نمای بافت آجری خود را حفظ کنند اما به آن جلوه ای مدرن تر و روشن تر اعطا کنند.

یکی از مزیت های این منظر آجر دکوراتیو ، علاوه بر توانایی روشن تر و درخشنده تر کردن فضا، احساس خلوتی و باز بودنی است که به ساکنان محیط القا می کند. و با ترکیب عناصر مختلف موجود در مکان مانند قاب پنجره ها، سقف و دیوارها می تواند اثری بزرگتر و ساده تر القا کند. به عنوان نمونه استفاده از آجر دکوراتیو سفید برای دکوراسیون اتاق خواب بسیار گیرا و اثر بخش است و می تواند جذبه یک فضای رویای ابر مانند را به اتاق خواب شما ببخشد. چنانچه نمونه ای از آن را در تصویر زیر مشاهده می کنید.

آجر دکوراتیو سفید در اتاق خواب

سفیدشویی: آجر دکوراتیو؛ برای آنکه دیوارپوش آجری خود را به درستی سفیدشویی کنید لازم است مخلوطی از میسزان کمی آب را با رنگ خود مخلوط کنید به طوری که نسبت آب به رنگ در نقطه شروع یک به سه باشد. سپس به آرامی و ملایمت و با استفاده از یک فرچه رنگ آمیزی بزرگ مخلوط را به سطح دیوار آجر دکوراتیو خود بزنید. و به رنگ اجازه دهید کاملا جذب آجرها شود و همچنین اگر غلظت رنگ ها را روی دیوار غیر یکنواخت بزنید، می توانید به سبکی عتسقه و سنتی در زنگ آمیزی دیوار دست پیدا کنید. فقط مراقب باشید که تیغه های ستونی دیوار و همچنین دیوارهای مجاور د کف اتاق را به خوبس با کاور بپوشانید که قطره های رنگ روی آن پاشیده نشوند.

دقیقا اینکه چه میزان آب به مخلوط آب و رنگ اضافه کنید و اینکه دیوار را به طور همگن و یکنواخت رنگ کرده و یا سعی کنید که یک متد ناهمگن رنگ آمیزی را در سرتاسر دیوار رعایت کنید، در وصول به نتیجه نهایی اثر گذار است. حتی می توان در رنگ آمیزی آجر دکوراتیو سلیقه بیشتری به خرج داد و برخی از قسمت های آجرها را بدون رنگ بآمیزی و دست نخورده باقی گذاشت.

خاکستری: یکی دیگر از گزینه های زیبا برای آجر دکوراتیو، رنگ خاکستری گرم و نرم است. این رنگ علاوه بر جلوه پاک و نمیزی که عرضه می کند، زمینی و ارگانیک نیز می باشد. در واقع خاکستری یک سازش عالی میان رنگ طبیع آجر دکوراتیو و رنگ سفید است.

رنگ آمیزی تیره: اگر پالت آجر دکوراتیو شما روشن است و می خواهید که تن رنگ آن عمیق تر و غنی تر باشد می تواند دیوار خود را به رنگ چوب رنگ آمیزی کنید تا بدون تعییر زیاد و از دست دادن بافت، بتوانید به رنگ مطلوب خود دست پیدا کنید.

جلوه خاص آجر دکوراتیو

هشدار

به یاد داشته باشید که حین رنگ آمیزی آجر دکوراتیو، ممکن است رنگ داخل محفظه های آجر نفوذ کرده و به آن صدمه بزند. و قبل از شروع به کار راجع به رنگ مورد نظر خود مطمئن شوید تا حین کار یا پس از اجرا نیازمند رنگ آمیزی دوباره آن نشوید.

همانطور که مشاهده شد آجر دکوراتیو قابلیت رنگ آمیزی به شیوه های گوناگون را دارد که به راحتی قابل انطباق با سلیقه و دکوراسیون داخلی خانه شما می باشد. برای آنکه از وسعت انتخاب خود در گزینش آجر دکوراتیو برای طراحی دکوراسیون خود مطلع شوید می توانید به صفحه آجر دکوراتیو بیلدبرد سری زده و با انواع طرح و رنگ های این محصول آشنا شوید. و هر گونه مشکلی در زمینه انتخاب، خرید، اجرا و رنگ آمیزی آجر دکوراتیو خود را می توانید از طریق تماس با مشاوران و کارشناسان بیلدبرد در میان بگذارید.

اشتراك و دنبالك

ترک بک و لینک بک برای این مقاله وجود ندارد

دیدگاه بدهید

پنج × سه =