مصالح ساختمانی فضای بیرونی ساختمان

مصالح ساختمانی فضای بیرونی ساختمان

مواد و مصالح ساختمانی مرحله نهایی ساختمان شما را که در پایان به نظر می رسد، تنظیم می کنند. و مصالح ساختمانی به سازه شما حس می بخشند. از از پوشش پنجره ها تا کابینت. هزاران مواد ساختمانی در بازار موجود است که می تواند به فضای زندگی شما المان های مورد نیاز خانه تان را ارائه کند. نگاهی به درخت صنوبر بیرون خانه خود بیاندازید که چقد منظره بیرونی خانه شما را متفاوت کرده است.

در نوشته “مصالح ساختمانی مناسب برای نمای ساختمان” سعی کردیم به آن دسته از مصالح ساختمانی بپردازیم که ساخت و ساز نمای ساختمان را به عهده دارند. اما در این نوشته می بینیم که علاوه بر فضای داخل خانه، مصالح ساختمانی زیادی برای زیبا سازی فضای بیرونی خانه نیز وجود دارد. از جمله این مواد می توان به نرده و حصارهای بیرونی، کفپوش های چوبی و حائل های پشت پنجره اشاره کرد که با انتخاب مواد ساختمانی مطمئن می توانید خیالتان را از جهت کیفیت استثنائی و دوام آن راحت کنید.

نرده های فضای بیرونی

در به کار گیری مصالح ساختمانی چند نکته حائز اهمیت و قابل توجه است. یکی اینکه با توجه به محیط آب و هوایی و نحوه به کارگیری مصالح ساختمانی باید به خواص آن توجه شود که قابلیت مقاومت و پایداری کافی را داشته باشند. برای آشنایی با ویژگی های گوناگون مصالح ساختمانی از ابعاد مختلف مکانیکی، مقاومت مصالح، فیزیکی و شیمیایی می توانید به نوشته “خواص مصالح ساختمانی” مراجعه نمایید.

در ادامه به چند سوال متداول در انتخاب مصالح ساختمانی خواهیم پرداخت. یکی از این پرسش ها این است که طول پرده را چگونه انتخاب کنیم؟ انتخاب طول پرده بستگی به اندازه چوب پردهخ ای دارد که پرده را از آن آویزان خواهید کرد. چوب پرده را یا بر روی دیوار خانه نصب می کنند و یا بر روی قاب های گچبری شده اطراف پنجره. پس از اینکه تصمیم گرفتید چوب پرده را روی دیوار نصب کنید یا قاب پنجره، اجازه دهید پرده دارای چند سانتی متر اضافه در هر طرف از پنجره باشد تا فضای کافی هنگامی که پنجره ها باز است در اطراف آن وجود داشته باشد. در صورتی که طول پرده بزرگتر از طول پنجره نباشد هنگام باز بودن پنجره کاملا داخل آن قرار گرفته و با وجود باد میتواند در سوی دیگر پنجره معلق شود.

قبلا از ادامه بهتر است یاد آور شویم که چنانچه در نوشته “مصالح ساختمانی” هم اشاره شد، مصالح ساختمانی در دو دسته طبیعی و مصنوعی قرار می گیرند که عمده مصالح ساختمانی مخصوص فضای بیرونی ساختمان مواد ساختمانی مصنوعی است که همان طوری که در “مصالح ساختمانی مصنوعی (۱)” گفتیم به این معناست که به صورت خام در طبیعت یافت نمی شود و با دستکاری های تکنولوژی و صنعتی محصول نهایی به دست آمده است.

پرسش بعدی در رابطه با مصالح ساختمانی این است که آیا نصب درب های کشویی سخت است؟ هرگز. دربهای کشویی دید خوبی به راه روی شما  می دهد که با انتخاب بهترین کیفیت درب ها با طراحی و رنگ مناسب با دکوراسیون داخلی خود می توانید جلوه ای ویژه به ورودی ساختمان خود ببخشید. یکی از مزایای این مواد ساختمانی این است که هنگام باز کردن و بستن این نوع درب ها هیچ فضای در اطراف درب اشغال نمی شود و شما به راحتی می توانید از آن فضا ها برای دکوراسیون منزل خود استفاده کنید.

درب های کشویی

کفپوش های چوبی چیست؟ پیش از آنکه به ادامه این بحث بپردازیم توصیه می شود مقاله “کاربرد چوب در دکوراسیون منزل” را جهت یادآوری اهمیت چوب به عنوان یکی از مصالح ساختمانی پرکاربرد مطالعه تنمایید.  اما در مورد کفپوش های چوبی باید گفت این مواد ساختمانی گونه ای از کف پوش های مقاوم در برابر تغییرات آب و هوایی و با دوام هستند که برای پوشش های بیرونی ساختمان استفاده می شود.

البته همانطور که می دانید از کفپوش های چوبی امروزه در فضای داخلی ساختمان ها هم بهره برده می شود که اصطلاحا به آنم پارکت می گویند. آن ها برای اینکه به یک سطح بتنی یک منظره زیبا بدهد، عالی هستند. آن ها همچنین برای جلوه بخشی به بالکن ها و پاسیوها استفاده می شود. برای حواشی استخرها هم استفاده از این مصالح ساختمانی بسیار کاربردی است. امثال این مصالح ساختمانی می تواند فضای بیرونی ساختمان شما را به محیطی زیبا و آرام بخش مبدل کند

مصالح ساختمانی کفپوش چوبی

فرقی نمی کند که پروژه شما بزرگ است یا کوچک، می توانید برای انتخاب بهترین مصالح ساختمانی مد نظر خود با مشاوران و کارشناسان ما در بیلدبرد تماس بگیرید. در این صورت شما قادر خواهید بود بهترین بافت، طرح و رنگ را از مواد ساختمانی مناسب با سبک و سلیقه و محیط خانه خود انتخاب کنید. با انتخاب مصالح ساختمانی مناسب نه تنها به بهترین کیفیت دست می یابید بلکه خانه ای خواهید داشت که همیشه رویای آن را داشته اید.

تنوع و گستردگی مصالح ساختمانی بیلدبرد به اندازه ای است که هر مشتری با هر سلیقه ای می تواند بر اساس نیازهای ساختمانش و محیط و فضای ساخت و ساز خود و در نظر گرفتن علائق و سلائق شخصی اش به بهترین انتخاب دست یابد.

اشتراك و دنبالك

    ترک بک و لینک بک برای این مقاله وجود ندارد

    دیدگاه بدهید