چند نکته حفاظتی درباره سیمان کیسه ای

چند نکته حفاظتی درباره سیمان کیسه ای

همانطور که می دانید مصالح ساختمانی رکن رکین و ستون فقرات یه سازه ساختمانی محسوب می شود و هرچه مرغوبیت و کیفیت مواد ساختمانی بالاتر باشد شما اطمینان بهتری نسبت به محصول پروژه عمرانی خود خواهید داشت و ساکنان و بهره مندان از آن پروژه امنیت و ایمنی بیشتری را تجربه خواهند کرد. اما به ترتیبی که در مقاله “تهیه و نگهداری مصالح ساختمانی” نیز بیان شد، مصالح ساختمانی فقط در پروسه خرید خلاصه نمی شود و نحوه نگهداری و محافظت نیز یکی از فاکتورهای اساسی برای حفظ کیفیت کالا می باشد.

در این نوشته قصد داریم در ادامه نوشته “روش های نگهداری و انبار سیمان کیسه ای” به چند مورد و نکته دیگر بپردازیم، که رعایت آن ها در حفظ و انبار سیمان که یکی از اساسی ترین مصالح ساختمانی به حساب می آید ضروری و مفید است. همانطور که گفته شد سیمان به دو صورت پاکتی و فله ای توزیع می شود. دغدغه اصلی در حفظ سیمان عدم اجازه نفوذ رطوبت به آن می باشد چرا که کارآیی این مصالح ساختمانی را مختل می کند.

انبار سیمان کیسه ای دور از رطوبت

در مناطق دارای آب و هوای خشک در انبار کردن سیمان کیسه ای لازم است بین پاکت های آن حدود 5 تا 8 سانتی متر فاصله وجود داشته باشد چرا که جربان هوای خشک از لابلای کیسه ها باعث خشک ماندن سیمان می گردد. اما در محیط مرطوب (با رطوبت نسبی بالای 90 درصد) کیسه های این مصالح ساختمانی را باید به هم بچسبانیم چرا که عبور هوای مرطوب از بین آن ها موجب مرطوب کردن سیمان می شود.

فاصله استاندارد کیسه ها از سقف و دیوارهای کناری نیز در همه مناطق باید حدود 30 الی 60 سانتی متر باشد و پاکت های سیمانی هرگز به دیوار چسبیده نشوند. چرا که دیوار و سقف می تواند یکی از راه های انتقال و نفوذ رطوبت به این مصالح ساختمانی گردد. کافی است لوله آب درون دیوار دچار نشتی باشد.

بنابر آنچه گفته شد به اهمیت نگهداری مصالح ساختمانی بیشتر پی بردیم که مطالب بیشتر در این رابطه را می توانیم در صفحه مصالح ساختمانی بیلدبرد مطالعه نموده و یا در تماس با مشاوران و کارشناسان بیلدبرد نسبت به آن ها مطلع شویم.

اشتراك و دنبالك

ترک بک و لینک بک برای این مقاله وجود ندارد

دیدگاه بدهید

هجده − 9 =