چه زمانی وقت توقف هزینه بازسازی آشپزخانه است؟

چه زمانی وقت توقف هزینه بازسازی آشپزخانه است؟

اگر تا به حال دست به بازسازی آشپزخانه خود زده اید و یا در این باره تحقیق و مطالعه کرده باشید می دانید که بازسازی آشپزخانه امر سبک و ساده ای نیست. بنابراین نباید باعث تعجب و شگفتی شود که سالانه هزینه بسیاری صرف بازسازی و نوسازی کم یا متوسط آشپزخانه ها که قلب خانه است، می گردد. به خاطر داشته باشید که این مقدار هزینه صرف تغییرات لایه های آشپزخانه یا جابجایی بوبه کشی یا سیستم برق کشی نمی شود. اگر شما در شهرهای بزرگ و گران زندگی می کنید به همان میزان هزینه نوسازی نیز برای شما افزایش می یابد. بنابراین هزینه نیز فاکتوری مهم در بازسازی علاوه بر زیبایی و جلوه بیشتر می باشد.

آشپزخانه ها و سرویس بهداشتی گران قیمت ترین اتاق ها در خانه هستند، چرا که آن ها تنها شامل متریال و سازه و حتی سازه های خاص مانند کاشی، کانتر و کابینت نیستند، بلکه بودجه های اضافی شامل لوله کشی، برق کشی و نیازهای مکانیکی نیز در آشپزخانه ها و سرویس بهداشتی صرف می شود. (راجع به نوسازی حمام ها پیشتر در مقاله “نحوه بازسازی حمام” به گفتگو پرداختیم.) علاوه بر آن در آشپزخانه لوازم خانگی نیز وجود دارد و هزینه تعمیرات لوازم خانگی را نیز باید به هزینه های آشپزخانه بیافزایید.

بازسازی کانتر و کابینت آشپزخانه

با توجه به سبک و سیاق های گوناگون طراحی و بازسازی آشپزخانه، امروزه انتخاب و ارائه طرحی که کمترین بودجه را به خود اختصاص دهد به موضوعی چالش بر انگیز در نوسازی بدل شده است.

اگر چه ما به طور قطع معتقدیم که دانش هم ارز با قدرت است. بنابراین اگر با آگاهی کامل از هزینه ها و روند و پروسه بازسازی کار را شروع کنید، حتما احتمال اینکه به پشیمانی دچار شوید کمتر است. در واقع سوال این است که در فرآیند بازسازی آشپزخانه پول شما به کجا می رود؟ یک سوم هزینه بازسازی آشپزخانه معمولا صرف نوسازی و تعمیرات لوله کشی، تعمیرات مکانیکی، تعویض یا ترمیم سیستم برق کشی، قاب بندی و گچ کاری آشپزخانه می شود. یک سوم دیگر نیز هزینه خرید تجهیزات و وسایل جدید آشپزخانه و یک سوم اخر نیز خرج نصب و اجرای آن تجهیزات و امکانات می شود. در ادامه به طور تفکیکی به این هزینه ها خواهیم پرداخت.

– بازسازی کابینت و نصب آن حدود 20 الی 40 درصد بودجه نوسازی را به خود اختصاص می دهد.

– مواد اولیه ساخت کانتر به اضافه هزینه نصب و اتمام آن حدود 10 الی 30 درصد بودجه را در بر می گیرد. (برخی کارشماسان طراحی می گویند در ساخت و نوسازی قسمت پشتی سینک ظرفشویی خست و صرفه جویی به خرج ندهید چرا که به شدت در معرض دید است و می تواند که تونالیته خاص خود را به فضای آشپزخانه ببخشد و تبدیل به نقطه کانونی طراحی شود)

بازسازی قسمت پشتی سینک

– کف پوش، چهارچوب ها، رنگ آمیزی اصلی آشپزخانه و دیوارپوش ها نیز حدود 10 الی 20 درصد از هزینه بازسازی را شامل می شوند.

– برای لوازم خانگی آشپزخانه نیز باید تقریبا 10 تا 20 درصد بودجه بازسازی را کنار بگذارید. (انتخاب محل مناسب برای ماشین ظرفشویی را جدی بگیرید چرا که معمولا ماشین ظرفشویی مورد غفلت واقع می شود. ظرفشویی ناحیه تمیز آشپزخانه را مشخص می کند و باید آن را در ناحیه تمیز آشپزخانه قرار دهید.

– سیستم برق کشی نیز 10 درصد هزینه بازسازی را به خود اختصاص می دهد.

– لوله کشی و نصب محصولات خانگی نیز 5 تا 10 درصد خرج بر می دارد.

– سیستم تهویه مطبوع و کانال کشی آن نیز کمتر از 5 درصد هزینه بازسازی را شامل می شود.

– و هزینه تعمیرات لوله کشی نیز حدود 5 درصد کل هزینه بازسازی می شود. (شیرآلات آشپزخانه پر کاربردترین وسیله داخل آشپزخانه هستند. به همین دلیل ارزش دارد که میزان مناسبی از بودجه و سرمایه بازسازی را به این قطعه اختصاص دهید. همچنین تعویض و ترمیم فیلترهای آب و هوا را جدی بگیرید چرا که به طور مستقیم با سلامتی شما در ارتباط است و موجب کارکرد بهتر و طول عمر بیشتر لوازم خانگی شما مانند یخ ساز و یا ماشین ظرفشویی می شود.)

مهم نیست که شما تصمیم گرفتید هزینه های خود را کجا صرف کنید، تمام متخصصان بر این عقیده متفق هستند که برای موارد ناشناخته در بازسازی باید آماده باشید و برنامه داشته باشید. یکی از کارشناسان بازسازی ساختمان بیان می دارد که چالش تخمین زدن میانگین هزینه به طور گسترده ای به عملیاتی که شما انجام می دهید و وسعت آشپزخانه شما بستگی دارد.

چگونه باید منظره خاص خود را به دست آورده و اتاق های خود را همانطور که دوست دارید، بسازید؟ نکته اولیه این است که هزینه میانگین بازسازی اطلاعاتی راجع به اجزا و بخش های مختلف پروژه نوسازی به شما ارائه نمی دهد. تنها راه این است که از متخصصان و کارشناسان مجرب در زمینه بازسازی کمک بگیرید که بتوانند هزینه ای تقریبا دقیق را جهت بازسازی آشپزخانه شما، به همان شکل که مطلوبتان است و پس از برآورد محلی به شما ارائه دهند. در این راستا می توانید با کارشناسان ما در بیلدبرد تماس بگیرید.

بازسازی حمام و شیرآلات آن

در نهایت نیز 10 الی 15 درصد به جهت عوامل پیش بینی ناپذیر و غیر مترقبه به هزینه بازسازی خود اضافه نمایید. جهت آشنایی بیشتر با فعالیت های تعمیر و نوسازی ساختمان می توانید به صفحه بازسازی بیلدبرد مراجعه نمایید.

اشتراك و دنبالك

ترک بک و لینک بک برای این مقاله وجود ندارد

دیدگاه بدهید

یازده + چهارده =