کیفیت آجر نما

کیفیت آجر نما

همانطور که پیش از این در مقاله “استفاده از آجر نما برای زیباسازی چهره ساختمان” اشاره کردیم امروزه استفاده از آجر نما به عنوان یکی از فاکتورهای زیبایی نمای ساختمان رو به گسترش است و مشتریان زیادی را به خود جذب کرده است و این مصالح ساختمانی توانسته علاوه بر نمای بیرونی پای خود را به نمای داخلی خانه ها نیز باز کند چنانچه در نوشته “استفاده از آجر نما در طراحی داخلی” گفتیم. در این نوشته به آن دسته از “خواص آجر نما” خواهیم پرداخت که معرف مرغوبیت آن هستند.

زیبایی آجر نمای بیرونی

باید دقت کنیم که در انتخاب آجر نما تنها ظاهر آن را ملاحظه نکنیم بلکه به کیفیت آن نیز توجه لازم را داشته باشیم که آیا مقاومت کافی در برابر فشارهای تنشی و کرنشی را دارد و میزان استحکام و مقاومت آن در ازای عامل های طبیعی مانند یخ زدگی، آتش سوزی، رطوبت و برف و باران چه اندازه است. پس نباید از “مشخصات فنی و کیفی آجر نما” غافل شویم.

جاذب رطوبت

یکی از فاکتورهای مورد بررسی در کیفیت آجر نما این است که درصد جذب آب آن چه مقدار است. همانطور که می دانید جذب بالای رطوبت و آب توسط آجر نما می تواند باعث تغییر شکل، پوسیدگی و قارچ زدگی آجر شود بنابراین باید دقت کنید که آجر نمای انتخابی شما دارای درصد وزنی جذب آب کمتر از ۱۶ درصد باشد.

استحکام

اگر آجر نما به خوبی فرآیند پخت را طی کرده باشد می تواند مقاومت و دوام مورد نیاز برای نمای یک ساختمان را تامین کند و یکی از راه های تشخیص مرغوبیت آجر این است که از برخورد دو آجر با هم صدایی مانند صدای زنگ تولید شود.

رنگ

گفتیم یکی از “ویژگی های آجر دکوراتیو” باید پایداری رنگ ها باشد که به خصوص برای آجر نمایی که برای نمای بیرونی ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد این امر از اهمیت ویژه ای برخوردار است چرا که در صورت نامناسب بودن دوام رنگ آجر نما، پس از چندی به دلیل تابش آفتاب و همچنین باد و باران دچار رنگ رفتگی می شود و چهره زشتی به ساختمان شما می بخشد. اگر رنگ آجر طبیعی باشد و همچنین درون و مغز آجر همرنگ با رویه و سطح آجر باشد نشان از پایداری رنگ می دهد و در این صورت اگر آجر دچار خراش یا شکستگی شود یکنواختی رنگ آن آسیب نمی بیند.

رنگ پریدگی در آجر نما

همانطور که گفتیم یکی از بهترین راههای دسترسی شما به آجر نماهای با کیفیت بالا که دارای انواع استانداردها در زمینه های مختلف می باشد ارتباط با کارشناسان بیلدبرد می باشد.

اشتراك و دنبالك

    ترک بک و لینک بک برای این مقاله وجود ندارد

    دیدگاه بدهید