کاربرد چوب در دکوراسیون منزل

کاربرد چوب در دکوراسیون منزل

چوب یکی از قدیمی ترین مصالح ساختمانی است که از زمانهای بسیار دور در بسیاری از نقاط دنیا از آن برای ساخت و ساز استفاده شده است. پیش از تولید متریالهای صنعتی همانند آجر، چوب از مهمترین مواد مورد استفاده در ساختمان سازی بوده است و همواره علاوه بر استفاده در ساختمان سازی از چوب در ساخت ابزارآلات و وسایل دکوری نیز استفاده شده است.

در مقاله ی “مصالح ساختمانی” انواع مصالح  را معرفی کردیم که چوب در دسته ی متریالهای کاملا طبیعی قرار داشت. پیشینه ی استفاده از چوب در ایران به چندین هزار سال می رسد و معماران ایران باستان به طور گسترده از چوب در ساختمان سازی، دکوراسیون و پل سازی استفاده می کردند.

پیش از این در “خواص مصالح ساختمانی” در مورد خواص مصالحی که در ساختمان سازی استفاده می شوند صحبت کردیم. یکی از خصوصیات با اهمیت در چوب عایق حرارتی و عایق الکتریکی بودن آن است. چوب علاوه بر ویژگیهای مناسبی که در زمینه عایق بودن دارد به علت احساس گرمای بی نظیری که برای ساختمان ایجاد می کند توسط طراحان در “طراحی دکوراسیون داخلی” مورد استفاده قرار می گیرد.

پوشش دیوارها توسط چوب

چوب به عنوان یک مصالح ساختمانی طبیعی می تواند گزینه مناسبی برای پوشش دیوارهای اتاق باشد. این روزها بیشتر دیوارها با رنگ و کاغذدیواری تزیین می شوند استفاده از چوب در پوشش دیوارها علاوه بر اینکه یک تنوع در تزیین دیوارها برای شما فراهم می سازد به دلیل گرمای ذاتی این متریال فضایی گرم و صمیمی برای افراد منزل ایجاد خواهد کرد.

می توانید از چوب در پوشش دیوار اتاق خواب استفاده کنید. هنگامی که از چوب به عنوان یک مصالح ساختمانی طبیعی در پوشش دیوار چسبیده به تخت در اتاق خواب استفاده کردید، در کنار این دیوارپوش با استفاده از وسایل دکوری چوبی می توانید هماهنگی زیبایی در فضای طراحی ایجاد کنید.

پوشش دیوار چوبی

استفاده از چوب در راه پله

هنگامی که قصد استفاده از مصالح ساختمانی طبیعی را برای دکوراسیون راه پله داشته باشید چوب بهترین گزینه برای تزیین راه پله است. از چوب می توانید برای پوشش دیوارهای راه پله یا نرده ها استفاده کنید. راه پله هایی که در فضای داخلی منازل استفاده می شوند نقش مهمی در دکوراسیون منزل دارند.

راه رفتن برروی راه پله ای با نرده های چوبی برای هر فرد تجربه ی خوشایندی است که علاوه بر احساس آرامشی که برای افراد ایجاد می کند موجب ایجاد فضایی شیک و گرم برای تک تک افراد منزل می شود. هنگامی که از چوب، که یکی از محبوبترین مصالح ساختمانی است در طراحی راه پله استفاده می کنید می توانید با اضافه کردن گلدانهایی با گیاهان طبیعی فضای راه پله را بیش از پیش طبیعی و گرم طراحی کنید.

استفاده از وسایل تزیینی چوبی در اتاقها

در بین مصالح ساختمانی چوب بهترین متریال برای ساخت وسایل تزیینی است. ساخت این وسایل دکوری از چوب به دلیل تطبیق فوق العاده این وسایل چوبی با دکوراسیون منزل بسیار متداول است. به عنوان مثال می توانید در اتاق پذیرایی یک قفسه چوبی زیبا قرار دهید و داخل این قفسه را با وسایل دکوری متنوع تزیین کنید. یک مثال دیگر برای استفاده از چوب به عنوان یک مصالح ساختمانی طبیعی در دکوراسیون منزل، طراحی یک کتابخانه چوبی متناسب با فضای داخلی منزل است .

استفاده از وسایل تزیینی چوبی

در صورتی که تمایل به بازسازی و طراحی منزل یا محل کارتان را داشتید می توانید با کارشناسان بیلدبرد  جهت اجرای بازسازی یا طراحی با بهترین مصالح ساختمانی تماس بگیرید.

اشتراك و دنبالك

    ترک بک و لینک بک برای این مقاله وجود ندارد

    دیدگاه بدهید