آشنایی با آجر دکوراتیو

آشنایی با آجر دکوراتیو

در این نوشته می خواهیم “نگاهی دیگر به آجر دکوراتیو” داشته باشیم و عوامل متعددی که در تولید بلوک ها و آجر دکوراتیو با کیفیت مصرف می شوند را مورد توجه قرار دهیم. نوع ماسه و سیمان به کار رفته در آجر نما بر کیفیت آن اثر می گذارد. یک ترکیب خوب برای تولید آجر نما باید خالی از مواد شیمیایی، خاک رس و مواد ارگانیک باشد. یک ماسه و ترکیب خوب به خوبی با چسب سیمان می چسبد و با آن واکنش نشان نمی دهد.

آشنایی با آجر دکوراتیو

بلوک یا آجری که متراکم تر و چگالی بیشتر داشته باشد قوی تر است و برای دستیابی به یک آجر دکوراتیو چگال تر با ماسه ای که بتواند مرتعش شود و پایین رود. به راحتی شما نیاز به ماسه ای دارید که ذرات آن به طور یکنواخت پخش شده باشد از خاک ریز تا سنگ های بزرگتر حدود ۹ میلی متر. مخلوط کردن ماسه های مختلف معمولا به بهترین نتیجه در تولید آجر نما منجر می شود. که می توانید استفاده های مختلفی از آن داشته باشیم که در مقاله “انواع کاربرد آجر دکوراتیو” توضیح دادیم.

ماسه هایی که برای تولید آجر دکوراتیو می تواند به کار گرفته شوند دارای تنوع هستند و برای رسیدن به بالاترین کیفیت بهتر است به ترکیب آن ها با یکدیگر دست بزنید. همانطور که گفتیم بهتر است ماسه عاری از خاک رس، مواد ارگانیک و یا نمک بیش از حد باشد. شن ها نیز در انواع گوناگونی تولید می شوند که برخی از آن ها برای تولید آجر نما نسبت به بقیه مناسب ترند. انواع دیگر شن ها برای اینکه به یکنواختی و تناسب لازم جهت مصرف در تولید آجر دکوراتیو برسند باید با ماسه ترکیب شوند.

شن های درشت رودخانه ای نیز جهت تولید آجر دکوراتیو مناسبند. این شن ها باید دارای ذرات از خاک ریز تا ذرات با قطر ۵ میلی متر باشند. این شن ها نسبت به سایر انواع شن ها چسبندگی بیشتری دارند و آجر دکوراتیوی که به خوبی با این مواد ساخته شود به راحتی فرو نمی پاشد. باید دقت کنید که این شن که در تولید آجر نما به کار می رود دارای خاک رس نباشد و ذرات آن کوچکتر از ۵ میلی متر باشند تا اینکه آجر تولیدی خواص قابل قبولی که در نوشته “ویژگی های آجر دکوراتیو” گفتیم را داشته باشد.

شن معدنی طبیعی که از معدن استخراج می شود و کاملا طبیعی است و ذرات به طور کاملا یکنواختی در آن پراکنده شده اند بهترین گزینه برای ساخت آجر دکوراتیو است. سنگ های از ۵ میلی متر تا ۹ میلی متر مخلوط در ماسه است. سنگ به تنهایی برای ساخت آجر دکوراتیو کارایی ندارد بلکه با افزودن آن به ماسه باعث افزایش استحکام آجر دکوراتیو می شود ولی ممکن است سطح آن را کمی زبر و متخلخل کند.

طراحی داخلی با آجر دکوراتیو

خاکسترها و براده هایی که از کارگاه های فلزی و صنایع دیگر به دست می آید نیز می تواند در تولید آجر نما به کار روند. برای آشنایی با آجر دکوراتیو بیلدبرد به “آجر دکوراتیو بیلدبرد” مراجعه کنید و برای بهترین اجرای نمای داخلی و خارجی ساختمان خود با کارشناسان ما در بیلدبرد تماس بگیرید.

اشتراك و دنبالك

    ترک بک و لینک بک برای این مقاله وجود ندارد

    دیدگاه بدهید